راهنمای طب‌لینک


به راهنمای طب‌لینک خوش آمدید!

آخرین به‌روزرسانی: اردیبهشت‌ماه 1396

استفاده از امکانات وب‌سایت:

در فاز اول راه‌اندازی طب‌لینک، مطابق با اهداف وب‌سایت، امکاناتی فراهم شده که در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است. کاربران می‌توانند با ابزارهای مختلف متصل به اینترنت (مانند رایانه، لپتاپ، تبلت، و گوشی‌های تلفن همراه هوشمند) از این امکانات بهره‌مند گردند. این امکانات در فاز اول وب‌سایت شامل موارد زیر است:

  1. دسترسی به آزمون‌های خودسنجی (که شامل تعدادی از آزمون‌های معتبر روان‌شناختی و آزمون‌های معتبر مرتبط با جسم می‌باشد. تمامی این آزمون‌ها دارای گزارش نتیجه هستند و به صورت رایگان و غیررایگان در اختیار کاربران قرار گرفته‌اند).
  2. دسترسی به مقاله‌ها و مطالب خواندنی (که در این فاز صرفاً مطالب علمی روان‌شناسی در برنامه‌ی کاری قرار گرفته است).
  3. دسترسی به بخش اخبار طب‌لینک.

سایر امکانات (مانند «عضویت در وب‌سایت»، «جست‌وجوی یک مرکز/متخصص» و...) در فازهای بعدی طب‌لینک، بزودی فعال می‌شوند و در هر مرحله، از طریق «اخبار طب‌لینک» در وب‌سایت و صفحه‌های طب‌لینک در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی خواهند شد.


اجرای آزمون‌های خودسنجی:

یکی از بخش‌های اصلی در طب‌لینک، آزمون‌های خودسنجی است. این بخش شامل دو قسمت آزمون‌های روان‌شناختی و آزمون‌های مرتبط با جسم می‌شود. در هر یک از این دو قسمت، تعدادی آزمون و مقیاس با استفاده از جدیدترین و معتبرترین منابع تخصصی (پس از اصلاح و رفع اشکالات، ایرادات و نواقص موجود در منابع چاپی و اینترنتی همان آزمون‌ها که در دسترس عموم و متخصصان قرار گرفته است)، با تأیید نظر متخصصان مربوطه در این بخش طراحی و پیاده‌سازی شده است. سعی بر این بوده است تا شیوه‌ی اجرا و نمایش نتایج کاربر-پسند، گویا و به دور از خطا باشد.

آزمون‌های خودسنجی، به دو صورت رایگان و غیررایگان (با پرداخت اینترنتی) در اختیار کاربران قرار گرفته است. برای اجرای آزمون‌ها، لازم است اطلاعات مورد نیاز را در محل مشخص‌شده وارد نمایید، سپس در صورتی که نیاز به پرداخت اینترنتی باشد، به درگاه اینترنتی بانکی هدایت می‌شوید، و پس از پرداخت الکترونیک وجه مشخص‌شده می‌توانید به آزمون دسترسی داشته و آن را اجرا نمایید.

گزارش نتایج آزمون‌های روان‌شناختی را می‌توانید هم در قالب نسخه‌ی PDF ذخیره کرده و هم لینک صفحه‌ی گزارش نتیجه را برای آدرس ایمیل خود ارسال نمایید تا هر زمان نیاز به آن داشتید، به سهولت به آن دسترسی پیدا کنید.

در صورت تمایل برای معرفی آزمون‌های خودسنجی به دیگران، امکان اشتراک‌گذاری آن فراهم شده است که می‌توانید از این طریق، دوستان و آشنایان خود را برای اجرای این آزمون‌ها دعوت نمایید.


مطالعه‌ی مطالب خواندنی:

یکی دیگر از بخش‌های اصلی طب‌لینک، که با هدف آگاه‌سازی، آموزش و ارتقای سطح بهداشت و سلامت روان و جسم کاربران در این وب‌سایت پیاده‌سازی شده است، «مطالب خواندنی» است. این بخش، در فاز اول راه‌اندازی طب‌لینک، صرفاً شامل مطالب و مقاله‌های روان‌شناسی می‌باشد. در فازهای بعدی، مطالب خواندنی مربوط به حوزه‌های مختلف بهداشت و سلامت جسم (مانند پزشکی، تغذیه، ورزش، و...) نیز به این قسمت اضافه خواهد شد. مطالب موجود در این بخش را می‌توانید در دسته‌بندی‌های مختلف و بر اساس نام نگارنده ملاحظه نمایید.

  • با لمس یا کلیک روی عنوان دسته‌بندی‌ها، به صفحه‌ی مطالب خواندنی مربوط به آن دسته‌بندی هدایت می‌شوید.
  • با لمس یا کلیک روی نام نگارنده، به صفحه‌ی مطالب خواندنی نگاشته‌شده توسط آن نگارنده هدایت می‌شوید.

تماس با طب‌لینک:

در صورتی که تمایل به ارسال اظهارنظر، پیشنهاد، انتقاد، یا شکایت، و/یا گزارش مشکلات فنی وب‌سایت و ارتباط با مدیر داشتید، می‌توانید از بخش «تماس با ما»، پیام خود را به طب‌لینک ارسال نمایید. پیام‌ها در اسرع وقت خوانده می‌شوند و پاسخ مناسب به آن‌ها داده خواهد شد. برای ارسال پیام، انتخاب «موضوع پیام» و نگارش «متن پیام» (موارد ستاره‌دار در این قسمت)، الزامی است. در موارد ضروری، برای تسریع در ارتباط، می‌توانید با شماره تلفن همراه ذکرشده در این بخش تماس بگیرید.


عضویت در وب‌سایت:

بزودی در راه‌اندازی فاز دوم وب‌سایت، این امکان در اختیار کاربران و متخصصان قرار خواهد گرفت. در آن زمان، نحوه‌ی عضویت و شرایط آن توضیح داده خواهد شد.


جست‌وجوی یک مرکز/متخصص:

یکی از امکاناتی که در فاز سوم راه‌اندازی طب‌لینک در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، امکان جست‌وجوی متخصصان و مراکز تخصصی بهداشتی-درمانی در حوزه‌های مرتبط با بهداشت و سلامت روان و جسم، متناسب با محل موردنظر و جست‌وجوی کاربر می‌باشد. این امکان در ابتدا، با حوزه‌ی روان‌شناسی و مشاوره فعال خواهد شد. راهنمایی مربوط به این قسمت از وب‌سایت، پس از راه‌اندازی آن ارائه خواهد شد.