پرسش‌های متداول (FAQ):


الف) درباره‌ی اعتبار و امتیازهای وب‌سایت طب‌لینک:

بله. در ماده‌های 4 و 5 از فصل سوم قانون تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران (مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در سال 1382) به صراحت بیان شده است که «برای اشتغال در حرفه‌های روان‌شناسی و مشاوره، اخذ پروانه از سازمان و عضویت در آن الزامی است» و «مشاوران و روان‌شناسان برای هرگونه اشتغال در حرفه‌ی خود باید دارای پروانه از سازمان باشند».


بله. همان‌طور که در ماده‌های 4 و 5 از فصل سوم قانون تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران داشتن پروانه‌ی اشتغال تخصصی برای هرگونه فعالیت و اشتغال در حرفه‌های روان‌شناسی و مشاوره مورد تأکید قرار گرفته است، مدیر وب‌سایت طب‌لینک، علی مددیان پاک، علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد روان‌شناسی عمومی، از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، پروانه‌ی اشتغال تخصصی روان‌شناسی نیز دریافت نموده است (شماره نظام روان‌شناسی و مشاوره: 3922). همچنین، فعالیت‌های تخصصی مربوط به بخش آزمون‌های روان‌شناختی این سایت، زیر نظر متخصصان رشته‌ی روان‌سنجی دارای پروانه‌ی اشتغال تخصصی از سازمان مذکور انجام گرفته است.


بله. تمام آزمون‌های روان‌شناختی مورداستفاده در وب‌سایت طب‌لینک، چه در بخش آزمون‌های خودسنجی‌ها و چه در بخش اعضای وب‌سایت (ویژه‌ی متخصصان و مراکز تخصصی فعال در حوزه‌ی روان‌شناسی و مشاوره)، از آزمون‌های معتبر روان‌شناسی هستند که از اعتبار و روایی لازم برخوردارند. تفسیرهای این آزمون‌ها نیز از کتاب‌های تخصصی و مقالات علمی مرتبط، برگرفته و زیر نظر متخصصان رشته‌ی روان‌سنجی دارای پروانه‌ی اشتغال تخصصی از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، برای وب‌سایت طب‌لینک تهیه و ارائه شده‌اند.


بله. وب‌سایت طب‌لینک با فراهم‌کردن مدارک و ساختارهای لازم، موفق به دریافت «نماد اعتماد الکترونیکی (eNAMAD)» با بالاترین درجه (یعنی دو ستاره) شده است.

توضیح: «نماد اعتماد الکترونیکی»، نشانه‌اي نمادين است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکي صادر شده و به کسب‌وکارهاي مَجازي مُجاز با هدف ساماندهي، احراز هويت و صلاحيت آن‌ها اعطا مي‌گردد؛ اين نماد پس از بررسي وب‌سایت و احراز هويت و صلاحيت مالک آن، در حال حاضر براي مدت يک سال (با قابلیت تمدید) صادر مي‌گردد. ستاره در این نماد، سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده‌ی سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است. نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره در حال حاضر بالاترین درجه‌ی قابل اعطا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران است. اخذ نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره تنها با شرط در اختیار داشتن گواهینامه‌ی SSL معتبر محقق می‌گردد (گواهینامه‌ی SSL وظیفه‌ی تأمین امنیت اطلاعات مبادله‌شده میان کاربران و وب‌سایت را برعهده دارد و مانع از امکان سرقت اطلاعات می‌شود).


بله. وب‌سایت طب‌لینک برای ایجاد محیطی امن، با رعایت موازین مربوط به پروتکل «SSL»، موفق به اخذ «گواهینامه‌ی SSL» شده است، و از این رو، بالاترین سطح امنیت را برای فعالیت کاربرانش تهیه و محیا نموده است. بدین وسیله، طب‌لینک توانسته است از مرکز توسعه تجارت الکترونيکي وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، «نماد اعتماد الکترونیکی (دو ستاره)» را نیز دریافت کند.

توضیح: پروتکل «SSL» یا «لایه‌ی اتصال امن» (Socket Secure Layer)، یک استاندارد وب برای کدکردن اطلاعات بین کاربر و وب‌سایت است. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله می‌شوند به‌صورت کدشده ارسال می‌شوند و بدین ترتیب اطلاعات مبادله‌شده میان این دو، از دزدیده‌شدن یا استراق سمع محافظت می‌شوند. SSL برای شرکت‌ها و کاربرانش این امکان را فراهم می‌کند که بتوانند با اطمینان، اطلاعات خصوصی‌شان را به یک وب‌سایت به‌طور محرمانه ارسال کنند. برای این‌که یک وب‌سایت بتواند ارتباطی امن از نوع SSL را داشته باشد، نیاز به یک گواهینامه‌ی SSL دارد.


وب‌سایت با طراحی پاسخ‌گرا یا واکنشی (responsive) سایتی است که اندازه و چیدمان اجزای آن شناور است و با ابعاد و رزولوشن دستگاه‌های مختلف تغییر می‌کند تا کاربران با هر نوع دستگاهی، صرف‌نظر از اینکه صفحه‌ی نمایش آن کوچک باشد (مانند گوشی‌های موبایل هوشمند) یا نمایشگری متوسط و بزرگ داشته باشد (مانند تبلت‌ها، لپتاپ‌ها و کامپیوترهای رومیزی)، تجربه‌ی کاربری راحتی داشته باشند و محتوا و اجزای وب‌سایت برای ایشان به‌درستی نمایش داده شود. به‌عنوان مثال، زمانی که شما از طریق گوشی یا تبلت وارد وب‌سایت طب‌لینک می‌شوید، ساختار ظاهری وب‌سایت به‌طور خودکار به‌گونه‌ای تغییر پیدا می‌کند که قابلیت پیمایش وب‌سایت به‌راحتی برای شما فراهم می‌گردد. از طرفی در نمایشگرها با رزولوشن بالا نیز وب‌سایت به‌گونه‌ای مناسب نمایش داده می‌شود. به عبارت دیگر، کاربران با هر ابزاری وارد وب‌سایت طب‌لینک شوند، از محتوا و ظاهر وب‌سایت کمال استفاده را خواهند برد.


خیر. با توجه به این‌که وب‌سایت طب‌لینک به‌طور منظم از تمام اطلاعات واردشده در Database خود، نسخه‌ی پشتیبان (Back up) تهیه می‌کند، این اطمینان به کاربران عضو طب‌لینک داده می‌شود که هرگونه اطلاعات واردشده در صفحه‌شان، همواره محفوظ خواهند ماند.


ب) درباره‌ی استفاده از خدمات وب‌سایت طب‌لینک:

بله. اجرای آزمون‌های خودسنجی در وب‌سایت طب‌لینک، رایگان هستند، ولیکن دسترسی به نمودارها و تفسیرهای بعضی از آزمون‌ها رایگان و بعضی دیگر مشمول هزینه است که از طریق درگاه الکترونیکی بانکی این وجه قابل پرداخت می‌باشد.


بله. تفسیر صحیح از نتایج آزمون‌های روان‌شناختی، همواره بر عهده‌ی متخصص در این زمینه است. لذا از برداشت‌های غیرحرفه‌ای و شتاب‌زده از نتایج آزمون‌های ارائه‌شده جداً خودداری نموده و در این خصوص با یک متخصص آشنا به آزمون‌های روان‌شناختی مشورت کنید.


خیر. یکی از بخش‌های وب‌سایت طب‌لینک، مربوط به آزمون‌های روان‌شناختی است. در فاز دوم راه‌اندازی و پس از آن، سایر بخش‌های قابل دسترس برای عموم کاربران (مانند مطالب خواندنی، آشنایی با داروها، و...) که جنبه‌ی آموزشی، آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی دارد، به مرور به وب‌سایت اضافه خواهند شد. در قسمت اعضای وب‌سایت که صرفاً متخصصان در حوزه‌ی بهداشت و سلامت روان می‌توانند عضو شوند، نیز بخش‌های موردنیاز در این حرفه (مانند تشکیل پرونده برای مراجعان، بانک آزمون‌های روان‌شناختی، گزارش‌نویسی جلسات، و...) در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.


بله. در آینده‌ای نزدیک، ایشان صرفاً با در دست داشتن و واردنمودن «کد معرف» یکی از کاربران عضو وب‌سایت هنگام استفاده از بخش‌های غیررایگان وب‌سایت طب‌لینک، می‌توانند از 10 درصد تخفیف در هزینه‌های مربوطه بهره‌مند شوند.


شما می‌توانید از بخش «تماس با ما»، هرگونه پیام، پیشنهاد، انتقاد یا شکایت را ارسال یا مشکلات فنی مربوط به وب‌سایت طب‌لینک را به مدیر وب‌سایت گزارش نمایید.


پ) درباره‌ی عضویت در وب‌سایت طب‌لینک:

در حال حاضر خیر. ولیکن در فاز دوم راه‌اندازی این امکان برای «متخصصان و مراکز تخصصی فعال در حوزه‌ی بهداشت و سلامت روان» فعال خواهد شد.